Szybki wzrost i zdrowe rośliny to cel, który osiągniesz wybierając doniczki OPEKO.
Jest to produkt dopasowany do potrzeb Twojej uprawy.
Aby sprawdzić naszą jakość, możesz zamówić bezpłatne próbki.

Naturalny kolor

Nasze doniczki wiszące inspirowane są glinianymi doniczkami, czemu zawdzięczają swój kolor. Stanowią piękny akcent dekoracyjny tarasu lub balkonu.

Wisząca doniczka

Dostosuj doniczkę do własnych potrzeb - możesz uprawiać w niej kwiaty - pelargonie, surfinie czy glicynie lub owoce, takie jak truskawki wiszące.

Praktyczny haczyk

Solidny i wytrzymały haczyk pozwala na łatwe i stabilne zawieszenie doniczki w dowolnym miejscu.

ZdjęcieLitrażDł. bokuWysokośćIlość na palecie 2.10m
wieszak50 cm8000
4.7 l.25 cm16 cm3240

Specyfikacje produktu:

  • 100% PP z recyklingu odporne na uszkodzenia i światło UV
  • przeznaczona do hodowli wielu rodzajów roślin

Doniczki wiszące z polipropylenu

Doniczki OPEKO są wyjątkowo trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcia czy odkształcenia. Zawdzięczają to niezwykle solidnemu materiałowi, z którego zostały wykonane - polipropylenowi. To woodoodporne tworzywo sztuczne o właściwościach, dzięki którym możliwe jest wielosezonowe i długotrwałe korzystanie z doniczek. Polipropylen jest wodoodporny i niepodatny na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych, jak nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne czy mróz.

W OPEKO stawiamy na ekologiczną i zrównoważoną produkcję, dlatego polipropylen pozyskujemy w procesie recyklingu. Po zużyciu nasze doniczki można ponownie poddać przetworzeniu.

Doniczka wisząca produkcyjna w kolorze ceglastym z wieszakiem.
don05

Doniczki wiszące do uprawy roślin zwisających

Nasze doniczki wiszące dedykowane są uprawie roślin o zwisających, ozdobnych pędach. Do tego typu roślin zaliczamy: pelargonie, surfinie, bluszcz, nemezje, wilce, fuksje, werbeny czy scewole. Tworzą one charakterystyczne, efektowne firany swoimi kwiatami, co może stanowić ciekawą dekorację balkonu, tarasu lub altany. Z powodzeniem nadadzą się także do hodowli owoców, takich jak poziomki czy truskawki.

Doniczki wiszące posiadają dziurki drenażowe na dnie, które pozwalają na swobodny przepływ wody. Woda, która w nadmiarze zalega w doniczce, może przyczyniać się do rozwoju niesprzyjających roślinom mikroorganizmów, takich jak pleśń czy grzyb. Otwory umożliwiają odprowadzanie wody i zachowanie odpowiedniego poziomu wilgotności gleby. Warto od czasu do czasu nawozić roślinę, ponieważ przepływająca przez donicę woda wypłukuje z gleby cenne składniki mineralne i odżywcze.

Doniczki wiszące muszą zostać zawieszone na solidnym haku, który utrzyma ciężar kwiatów i gleby. Dodatkowo musi być on odporny na częste poruszanie się (np. na wietrze) oraz niskie i wysokie temperatury.

Gdzie ulokować doniczki wiszące?

Kwiaty, które posadzone są w doniczkach wiszących muszą zostać powieszone w odpowiednim miejscu. Nie wszystkie rośliny preferują stałe i silne nasłonecznienie, niektóre z nich wolą miejsca półcieniste lub cieniste. To, gdzie ulokujemy doniczki wiszące z kwiatami zależy od preferencji roślin.

Warto stosować się do zaleceń, dzięki czemu rośliny będą tryskały zdrowiem i zachwycały wyglądem. Należy mieć na uwadze, że doniczki wiszące potrzebują specjalnego miejsca do powieszenia, więc są trudniejsze w rozlokowaniu niż doniczki tradycyjne, które można bez trudu przestawić.

don06

Oferta OPEKO - nie tylko doniczki wiszące

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko doniczki wiszące, ale wiele innych pojemników do produkcyjnej uprawy roślin. Jesteśmy wieloletnim producentem doniczek produkcyjnych i szkółkarskich, skrzynek składanych, wiader czy koszy elastycznych. Posiadamy nowoczesny park maszyn oraz w pełni wykwalifikowany personel, który dba o jakość naszych produktów i najwyższe standardy. Naszym Klientom dostarczamy sprawdzone i ekologiczne rozwiązania, którymi cieszą się przez lata. Ekologia oraz zrównoważone podejście do przetwórstwa tworzyw sztucznych to nasza domena.

Na zapytanie ofertowe odpowiemy w przeciągu 2 dni roboczych.
Tak. Faktura jest dołączona do palety.

Zmiany w zamówieniu można dokonać jedynie przed wysyłką.

Zamówienie można wycofać jedynie przed wysyłką, bez dodatkowych kosztów.

Istnieje możliwość indywidualnej negocjacji cen przy większych zamówieniach – zapraszamy do kontaktu.

Standardowa dostawa to maksymalnie 5 dni roboczych od zamówienia. Jeżeli mamy towar na magazynie, możliwa jest dostawa w ciągu 2 dni roboczych.

Zamówienia przyjmujemy mailowo lub telefonicznie.
+48 501 709 327
info@opeko.pl

Masz pytania, chcesz złożyć zamówienie?

Zobacz nasze inne produkty

Doniczki na iglaki do szkółek i szklarni. Doniczki do uprawy iglaków z rantem do chwytania.

Zaprojektowaliśmy i wprowadziliśmy do sprzedaży doniczki dostosowane do uprawy borówki.

Pojemniki elastyczne jako ekologiczne rozwiązanie jako torba na zakupy, skrzynka na zabawki.

Wielofunkcyjne i wytrzymałe torby elastyczne doskonałe do użytku domowego jak i ogrodowego.

Doniczki innowacyjne umożliwiające szybki dotlenienie roślin.

Innowacyjne doniczki OXY to nowa jakość uprawy roślin w Twoim domu.

Skrzynki składane z plastiku na rośliny. Tacki transportowe do przenoszenia i przewożenia roślin.

Już wkróce!

Kosze i wiadra IML z naklejkami spersonalizowanymi. Duże pojemniki i kosze na odpady.

Już wkrótce!