Szybki wzrost i zdrowe rośliny to cel, który osiągniesz wybierając doniczki OPEKO.
Jest to produkt dopasowany do potrzeb Twojej uprawy.
Aby sprawdzić naszą jakość, możesz zamówić bezpłatne próbki.

don15

Doniczki szkółkarskie OPEKO

Doniczki szkółkarskie dedykowane są potrzebom konkretnych roślin, dlatego różnią się między sobą kształtem, wysokością, pojemnością oraz typem dna. Pozwala to na dobranie idealnego pojemnika, który będzie odpowiadał wymaganiom hodowlanym zasadzonych roślin. Niektóre doniczki szkółkarskie posiadają duże otwory drenażowe oraz dodatkowe otwory boczne, miejsce na etykietę czy wzmocnione ścianki. Wszystko po to, aby sadzonki mogły się zdrowo i swobodnie rozwijać.

W naszej ofercie znajdziesz doniczki standardowe, okrągłe, kwadratowe, kwadratowo-okrągłe, niskie, wysokie, doniczki wiszące, do uprawy borówek i iglaków. Szeroki wybór oraz specjalne właściwości naszych doniczek szkółkarskich dają możliwość wyboru pojemnika, który spełni wymagania każdej rośliny.

Doniczki szkółkarskie - odpowiedź na specjalne wymagania sadzonek

Doniczki do uprawy borówek posiadają specjalnie perforowane dno, które pozwala na swobodny przepływ wody i powietrza. Dodatkowo wzmocniona konstrukcja zapewnia młodym sadzonkom stabilność, a podniesione dno chroni system korzeniowy borówki przed przemarzaniem.

Doniczki do uprawy iglaków cechują się ażurowymi ściankami, które pozwala na optymalne napowietrzenie korzeni krzewów i drzewek iglastych. System drenażowy usuwa nadmiar wody z doniczki, co wpływa na zachowanie korzeni w dobrej kondycji. Gromadząca się woda może prowadzić do rozwoju pleśni, grzybów oraz innych szkodliwych mikroorganizmów, które mogą mieć wpływ na gnicie korzeni. Stały przepływ powietrza pozwala systemowi korzeniowemu iglaków zdrowo i szybko się rozwijać.

Doniczka na borówkę z pofałdowanym dnem i otworami na dnie donicy. Doniczka OPEKO przeznaczona do uprawy borówki

Doniczki szkółkarskie z tworzywa sztucznego z recyklingu

Nasze doniczki szkółkarskie produkujemy w sposób ekologiczny z polipropylenu. To niezwykle trwałe tworzywo sztuczne pozyskujemy w całości w procesie recyklingu. Jest wodoodporny, odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, pęknięcia, uszczerbienia czy odkształcenia. Świetnie sprawdza się także w przypadku upraw zewnętrznych, ponieważ nie ulega wpływowi promieniowania słonecznego lub niskich temperatur.

Doniczka do uprawy iglaków z otworami na ściankach i dnie doniczki. Donice w kolorze czarnym.
don20

Doniczki szkółkarskie - zastosowanie

Doniczki szkółkarskie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie rośliny hodowane są na dużą skalę. Swoje zastosowanie znajdują w gospodarstwach szkółkarskich, hurtowniach, plantacjach roślin, centrach ogrodniczych oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża ilość pojemników. Ich duża wytrzymałość i odporność pozwala na wielosezonowe i długoletnie użytkowanie doniczek, co jest ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem.

Fachowe doradztwo oraz indywidualne podejście

W OPEKO satysfakcja naszych Klientów jest dla nas wartością kluczową. Produkujemy doniczki szkółkarskie, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających hodowców i plantatorów. Nowoczesny park maszyn oraz wykwalifikowany personel dbają o najwyższą jakość oraz standardy naszych produktów. Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy w zakresie doboru rozwiązania odpowiadającego Twojej uprawie - skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości. Z nami Twoje rośliny są w dobrych rękach!

W naszej ofercie znajdziesz także inne artykuły, takie jak kosze elastyczne, składane skrzynki plastikowe oraz wiadra. Zaufaj sprawdzonemu producentowi produktów z tworzyw sztucznych, który posiada wiedzę i wieloletnie doświadczenie w branży.

Masz pytania, chcesz złożyć zamówienie?